Омельницька сільська територіальна громада

Кременчуцький район, Полтавська область

Новини

Які суми доходу дають право на безоплатну допомогу із зверненням до суду у 2024 році!

Які суми доходу дають право на безоплатну допомогу із зверненням до суду у 2024 році!

1 січня 2024 року зріс прожитковий мінімум. Тож змінилися умови надання вторинної правничої допомоги (допомоги зі зверненням до суду) людям з низьким доходом.За законом таке право мають люди, чий середньомісячний дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів.Тепер право на допомогу зі зверненням до суду мають люди за таких умов:
 - Працездатні — з доходом менш ніж 6056 грн.
- Пенсіонери (за віком, вислугою років тощо) — з доходом менш ніж 4722 грн.
- Люди з інвалідністю — якщо їхня пенсія або допомога, що призначаєтьсязамість пенсії, менш ніж 6056 грн.
Нагадаємо, безоплатна вторинна правнича допомога включає такі послуги:
- Складення документів для звернення до суду
- Представництво інтересів у суді.
Разом з тим зростають і розміри судового збору, оскільки він теж вираховується від розміру прожиткового мінімуму.
Так, зокрема:
 - Розгляд судом заяви немайнового характеру, наприклад, про розлучення без поділу майна, коштує тепер — 1211,4 грн.
- Заяви майнового характеру — від 1211,2 до 15 140 грн (залежить від ціни позову)
- Щодо встановлення фактів, що мають юридичне значення (народження, смерті тощо) — 605,6 грн
- Про скасування судового наказу 151,4 грн
Однак, є пільги на сплату судового збору. Так, звільняються від сплати судового збору:
- люди з інвалідністю І та II групи;
- учасники бойових дій;
- позивачі, постраждалі від Чорнобильської катастрофи 1 і 2 категорій;
- позивачі - у справах про стягнення аліментів;
- позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі;
- та інші категорії осіб.
Маєте правове запитання? Поставте його нам у приватні повідомлення. Наші юристи проконсультують.Або телефонуйте до нашого контактного центру: 0 800 213 103, дзвінки безкоштовні.

Порядку проведення розрахунків у безготівковій формі

Щодо порядку проведення розрахунків у безготівковій формі! Головне управління ДПС у Полтавській області нагадує, що на виконання вимог частини двадцять дев’ятої статті 38 Закону № 1591 «Про платіжні послуги» Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 29 липня 2022 року № 894 «Про встановлення строків, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги)» (далі – Постанова № 894). Так, 1 січня 2024 року вступає в дію підпункт 2 пункту 1 Постанови № 894, який розширює коло суб’єктів господарювання, що в обов’язковому порядку мають забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків за продані ними товари (надані послуги). Постановою № 894 передбачено поступове запровадження обов’язку торговців забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги): з 1 січня 2024 року – наявність POS-терміналів стає обов'язковою у населених пунктах з чисельністю від 5 тисяч населення; з 1 січня 2025 року – POS-термінали знадобляться у населених пунктах з населенням менш ніж 5 тисяч жителів; Примітка: запровадження обов’язку відповідно до кількості населення не стосується торговців – фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку першої групи та торговців, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції, які повинні будуть встановити POS-термінали з 1 січня 2026 року, незалежно від кількості населення. Наголошуємо, що відповідно до Закону України від 30 червня 2021 року № 1591-IX «Про платіжні послуги» торговцям забороняється: у будь-який спосіб обмежувати право держателя електронного платіжного засобу обирати для здійснення розрахунків будь-який електронний платіжний засіб платіжних систем відповідно до абзацу першого частини двадцять восьмої цієї статті; встановлювати будь-яку додаткову (супровідну) плату під час здійснення оплати за продані ними товари (надані послуги) з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв, у тому числі плату за використання певного електронного платіжного засобу, платіжного застосунку або платіжного пристрою; встановлювати різні ціни на ті самі товари чи послуги у разі здійснення розрахунку за них у безготівковій формі порівняно з розрахунком готівковими коштами. Водночас торговці мають право заохочувати покупця до використання певного електронного платіжного засобу для здійснення розрахунків.

Щоб уникнути відключення електроенергії, погасіть заборгованість!

Шановні побутові споживачі, щоб уникнути відключення електроенергії, погасіть заборгованість!
 Постановою КМУ від 29.12.2023 року № 1405 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати житлово-комунальних послуг» внесено зміни до  пункту 1 постанови КМУ «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану» від 05.03.2022 року № 206. Відтак постачальник має право при наявності заборгованості на припинення постачання електричної енергії побутовим споживачам.
З метою запобігання припинення постачання електричної енергії, рекомендуємо звернутися до ТОВ «ПОЛТАВАЕНЕРГОЗБУТ» для оформлення акту звірки спожитої та сплаченої електричної енергії, а у разі виявлення заборгованості – сплатити її у найкоротший термін.
Якщо немає можливості сплатити заборгованість за спожиту електричну енергію у повному обсязі, пропонуємо звернутися із заявою та укласти договір про реструктуризацію заборгованості.
 
 Адміністрація ТОВ «ПОЛТАВАЕНЕРГОЗБУТ»


Чадний газ

Кременчуцьке районне управління попереджає про те, що нехтування правилами безпеки під час опалювального сезону може призвести до трагічних наслідків!
Нажаль, несправність опалення спричиняє загибель людей, у тому числі дітей.
У більшості випадків до трагедії призводить несправність пічного опалення або обладнання газового котла.
Пам’ятайте! Чадний газ непомітний для зору, абсолютно невідчутний і здатен призвести до біди за лічені хвилини. Зазвичай під його дією людина втрачає свідомість, може отруїтись і, навіть, померти.
Перед розпаленням пічки перевірте димохід та чи немає тріщин, через які чадний газ може потрапити до вашої оселі.
Встановлення детектору чадного газу в приміщенні може вберегти ваше життя!
Будьте в теплі, але обов’язково дотримуйтесь правил користування опаленням!

До увага платників!

До уваги платників! Зміна деяких рахунків для зарахування надходжень.Головне управління ДПС у Полтавській області доводить до відома платників податків, що з 01.01.2024 набирає чинності наказ Державної казначейської служби України від 25.12.2023 № 324 «Про затвердження Змін до Довідника відповідності символу звітності коду класифікації доходів бюджету» (далі – Наказ).Відповідно до Наказу з 01.01.2024 змінюються рахунки для зарахування надходжень до державного бюджету за наступними платежами:
- ККДБ 19011000 «Екологічний податок, який справляється за викиди в атмосферне повітря двоокису вуглецю стаціонарними джерелами забруднення»;
- ККДБ 14020800 «Транспортні засоби».Відповідно до Наказу з 01.01.2024 запроваджується новий рахунок за ККДБ 21010500 «Дивіденди (доход), нараховані на акції (частки) господарських товариств, у статутних капіталах яких є державна власність».
Рахунки для зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів розміщені на субсайтах вебпорталу ДПС України за посиланням https://tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv/ .
Головне управління ДПС у Полтавській області

Компенсація

Понад 862 тисячі гривень отримали роботодавці Полтавщини за облаштування 18 робочих місць для осіб з інвалідністю

Полтавщина – лідер в Україні з реалізації програми фінансової підтримки роботодавців, які працевлаштовують людей з інвалідністю й облаштовують для них робочі місця. Про цеповідомила директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва під час брифінгу в офіційному медіацентрі Полтавщини.«На обліку в центрах зайнятості області перебуває 220 осіб з інвалідністю. Минулоріч в регіоні облаштували 18 робочих місць для таких людей. На це спрямували понад 862 тисячі гривень з державного бюджету. Облаштували робочі місця для водія, тракториста, бухгалтера, викладача», – розповіла Катерина Клавдієва.За її словами, з 1 січня 2024 року компенсація за облаштування робочого місця для людини з інвалідністю першої групи складає 106,5 тис. грн (15 мінімальних заробітних плат).Для облаштування робочого місця для особи з інвалідністю другої групи – 71 тис.грн (10 мінімальних заробітних плат).Роботодавцям,у межах цієї програми, компенсують витрати на придбання меблів, поручнів та брусів, допоміжних засобів для позиціонування курсора та тактильних комп’ютерних дисплеїв,брайлівських клавіатур і портативних пристроїв, підйомних платформ для робочих місць, тощо.Детальніше про компенсацію за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/.../kompensaciya-za-oblashtuvannya...

контроль за торгівельною діяльністю через мережу Інтернет продовжується

Головне управління ДПС у Полтавській області: контроль за торгівельною діяльністю через мережу Інтернет продовжується

Фахівцями податкової служби Полтавщини розглянуто чергове звернення громадянина відповідно до вимог Закону України від 02.10.1996 № 393/96-ВР «Про звернення громадян».За результатами розгляду та доперевірочного аналізу було з’ясовано, що суб’єкт господарювання здійснює реалізацію елітних смартфонів, аксесуарів до них, зокрема, комп’ютерної техніки та інших товарів преміум-сегменту, як безпосередньо в магазині, так і через мережу Інтернет. Аналіз задекларованих обсягів розрахункових операцій свідчив про високу ймовірність їх заниження та приховування, внаслідок чого було схвалено рішення про доцільність проведення фактичної перевірки.У ході проведення перевірки магазину на території обласного центру, встановлено факт здійснення розрахункових операцій без застосування програмного реєстратора розрахункових операцій, що підтверджувало інформацію, наведену у зверненні. Крім того, встановлено факт використання суб’єктом праці двох найманих працівників без належного оформлення трудових відносин відповідно до чинного законодавства.За результатами проведеної перевірки до суб’єкта господарювання за виявлені порушення, в установленому законом порядку, будуть застосовані штрафні (фінансові) санкції орієнтовною сумою 225,0 тисяч гривень. Матеріали щодо встановленого порушення вимог законодавства про працю направлено для розгляду та прийняття відповідного рішення до Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці.Головне управління ДПС у Полтавській області вкотре наголошує, що дотримання вимог Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (із змінами та доповненнями), при здійсненні торгівельної діяльності, а також офіційне оформлення трудових відносин з найманими працівниками – це не тільки гарантоване уникнення штрафів, а й репутація сумлінного платника податків.

Головне управління ДПС у Полтавській області

Відеоролик

Державне підприємство "Інформаційне агенство"РЕ-ІНФОРМ" виготовило ряд відеороликів з метою інформування населення стосовно небезпеки, пов'язаної з вибухонебезпечними предметами та переліком правил безпечної поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.Матеріали доступні за посиланням:

https://drive.google.com/.../1j5k8J6fL383oV4FMpJRjxVbcRKP...

Перневірка суб'єктів господарювання

Фахівці податкової служби Полтавщини проводять перевірки суб’єктів господарювання, які здійснюють перевезення пасажирів.

Працівниками управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Полтавській області було проведено перевірки Інтернет-служб таксі. Під час проведення фактичних перевірок встановлено та зафіксовано два факти здійснення господарської діяльності з перевезення пасажирів (надання послуг такс) без державної реєстрації суб’єкта господарювання. Замовлення послуг здійснювалось через Інтернет.У ході перевірок на винних осіб складено протоколи про адміністративну відповідальність за статтею 164 КУпАП, які направлено для розгляду до відповідного судового органу. Головне управління ДПС у Полтавській області наголошує, що здійснення господарської діяльності можливе лише за умови Державної реєстрації суб’єктом господарювання із зазначенням відповідного виду діяльності. Окремо звертаємо увагу платників податків щодо необхідності дотримання вимог Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (із змінами та доповненнями), зокрема, суб’єкти господарювання, при наданні послуг таксі повинні обов’язково застосовувати РРО та/або ПРРО при здійсненні розрахунків із споживачами.

Головне управління ДПС у Полтавській області

Чи можна отримати компенсацію за зруйновану житлову нерухомість?

Чи можна отримати компенсацію за зруйновану житлову нерухомість?
Благодійний фонд «Право на захист» презентувало серію відео, у яких ви дізнаєтеся про компенсацію за пошкоджену чи знищену житлову нерухомість через війну. Адвокаційна координаторка БФ «Право на захист» Ксенія Гедз відповість на найпоширеніші запитання українців щодо зруйнованого житла й розкаже, які кроки необхідно зробити для отримання компенсації.У першому відео ви дізнаєтеся про основні правила, викладені в Законі про компенсацію. У цьому відео ви дізнаєтеся:
Які умови отримання компенсації?
Хто може претендувати на компенсацію?
Якщо дім знищено, людина отримає кошти на купівлю нового житла чи їй допоможуть відбудувати будинок?
Як нададуть компенсацію, якщо будинок пошкоджено частково?
Закон України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України» №2923-IX від 23.02.2023 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2...

Унікальний номер запису в ЄДДР

Що таке унікальний номер запису в ЄДДР?– Міграційна служба Полтавщини відповідає на актуальне запитання від громадян.

У громадян часто виникає питання, що таке унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР) та де його знайти на паспорті громадянина України в формі картки. Тож, інформуємо, що унікальний номер запису в реєстрі (УНЗР) знаходиться на титульній стороні ID-картки з правого боку знизу (над номером паспорта).УНЗР – це цифровий, незмінний ідентифікатор людини, який допомагає швидко та достовірно встановити особу. Він складається з послідовності восьми та п’яти цифр, які розділені символом «-». Перші вісім цифр – це дата народження особи у форматі – рік народження, місяць та дата. Далі йде чотиризначний код від 0001 до 9999. Остання цифра контрольна та унікальна. Для її обчислення використовується метод розрахунку контрольних цифр у машинозчитуваній зоні паспортів за спеціальною формулою. УНЗР присвоюється при оформленні одного з біометричних документів, чи то ID-картка, чи то паспорт громадянина України для виїзду за кордон.Унікальний номер запису в реєстрі є незмінним протягом усього життя (не змінюється у разі зміни прізвища, імені або будь-яких інших відомостей).Виникли питання - в Управлінні міграційної служби Полтавщини працює телефон «гарячої лінії» (0532)608969 та офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/ , за якими можна отримати актуальні консультації.

Оновлений номер "гарячої лінії " Міноборони

Запрацював оновлений короткий номер «гарячої лінії» Міноборони.

1 січня запрацювала лінія для військовослужбовців та членів їхніх сімей за коротким номером 1512.Також продовжує роботу номер гарячої лінії МОУ 0-800-500-442, який доступний для користувачів усіх операторів мобільного зв’язку. Консультування військових та членів їхніх родин щодо складних та болючих питань, реєстрацію їхніх звернень цілодобово здійснюватимуть десятки високопрофесійних працівників Урядового контактного центру. Для Уряду та МОУ є дуже важливим надати максимально якісні послуги та підтримку, адже йдеться про вирішення проблем наших захисників та захисниць. Відповідати на запити будуть найкращі спеціалісти Урядового контактного центру, серед них і психологи, які зможуть надати необхідну допомогу.За новим номером гаряча лінія доступна для користувачів всіх національних операторів, окрім «Київстар», у звʼязку з технічними налаштуваннями, які виправлять найближчим часом.

Безоплатна юридична допомога

Для внутрішньо переміщених осіб діє цифрова платформа безоплатної юридичної допомоги Міжнародною організацією DRC (Представництво Датської ради у справах біженців в Україні) розроблено цифрову платформу безоплатної правової допомоги для внутрішньо переміщених осіб.У сучасному світі доступ до якісної юридичної допомоги - це не просто можливість, а, безперечно, право. Edopomoha.org – цифрова платформа, яка перевизначає концепцію безкоштовної юридичної допомоги для ВПО.Edopomoha.org – це не просто платформа, це ініціатива, спрямована на забезпечення ВПО доступом до якісної юридичної допомоги.Edopomoha.org – це інноваційний інструмент, призначений для тих, хто шукає якісні відповіді на юридичні питання. Цифрова платформа пропонує повний спектр юридичних послуг абсолютно безкоштовно.Що саме Ви зможете знайти на платформі:Відповіді на Юридичні Питання: Знайомтеся з роз'ясненнями та отримуйте чіткі відповіді на ваші правові питання.Аналітичні Матеріали: Цікаві та зрозумілі статті, які розкривають складні юридичні теми.Перелік Юристів: Мережа досвідчених юристів, готових надати вам консультацію безкоштовно.Інформаційні Матеріали: Новини та інформація про важливі зміни в законодавстві.Процес отримання консультації на платформі – це швидко та легко. Зареєструйтеся, оберіть зручний час для консультації та використовуйте доступний онлайн-чат для взаємодії з вашим юристом.