Омельницька сільська територіальна громада

Кременчуцький район, Полтавська область

16.05.2025р.

Стаття 1
Шановні жителі Омельницької територіальної громади!

Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитись сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитись без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки!
В час війни, в час коли сотні дітей знаходяться в емоційному дисбалансі та відчутті небезпеки дуже важливо вміти надати їм тепло та любов, яких вони так потребують. Саме тому тема патронатного виховання наразі є вкрай актуальною. Адже патронатний вихователь- це людина, яка стоїть на сторожі допомоги сім’ям, які потрапили в складні життєві обставини.
Патронатна сім'я - це тимчасова сім'я для дитини, яка опинилась у складних життєвих обставинах, що має мінімізувати травматизацію дитини, коли її забирають від батьків. Тобто,такі діти не будуть попадати в інтернатні заклади, а перебуватимуть в спеціально підготовленій сім'ї, де про них турбуватимуться, забезпечать догляд та реабілітацію.
Які діти потребують такої послуги :новонароджені діти, від яких відмовились батьки;
підкинуті, безпритульні діти;
діти з сімей, де є загроза їх життю;
діти, батьки або особи, які їх замінюють, померли, пропали безвісті, важко хворіють,
діти батьків яких загинули під час війни.
Стати патронатним вихователем Ви можете, якщо:
Ви є громадянином України від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка);
Ви маєте повнолітнього члена сім’ї (чоловік або дружина, син чи донька, інший член сім’ї)чи повнолітню особу, які проживають з Вами на спільній житловій площі, готові бути Вашим добровільним помічником, пройти навчання і надавати Вам допомогу у догляді за влаштованою до сім’ї дитиною;
Ви маєте належні житлово-побутові умови за місцем свого фактичного проживання, утому числі наявність окремої кімнати (крім прохідних кімнат, кімнат мансардного або підвального типу) та побутових зручностей;
Ваш стан здоров’я дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;
Ви маєте позитивний досвід сімейного виховання власних дітей;
Ви не маєте судимості, не були позбавлені батьківських прав;
Ви або Ваш добровільний помічник є безробітними, бо основним місцем Вашої роботи стає патронатна сім`я, відповідно Вам нараховуватиметься страховий стаж.
Не може бути патронатним вихователем особа, зазначена в статті 212 Сімейного кодексу України.
Розмір грошового забезпечення становить три мінімальні заробітні плати на місяць.
Оплата здійснюється за кожен день перебування дитини в сім'ї). Якщо патронатний вихователь провадить підприємницьку діяльність, розмір грошового забезпечення патронатного вихователя за надану послугу патронату над дитиною становить три з половиною мінімальної заробітної плати на місяць .
Розмір грошового забезпечення помічника патронатного вихователя за надану послугу патронату над дитиною, становить одну мінімальну заробітну плату на місяць.
На дітей влаштованих в сім'ю виплачується соціальна допомога на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя у розмірі двох з половиною прожиткових мінімумів для дітей віком до 6 років та для дітей віком від 6 до 18 років, а на дітей з інвалідністю здійснюються більші виплати.
За детальною інформацією звертайтеся до Служби у справах дітей виконавчого комітету
Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області, за адресою:
с.Омельник, вул. Центральна, буд. 66
Стаття 2
До уваги прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу та опікунів(піклувальників)!Відповідно до листа служби у справах дітей Полтавської обласної військової адміністрації повідомляємо наступне.
У змішаному форматі онлайн за допомогою програми ZOOM, трансляції на сторінку Facebook та офлайн з дотриманням безпекових норм, планується проведення щорічного проєкту ,,Всеукраїнський форум взаємодії та розвитку”.
Метою заходу є забезпечення сталої взаємодії громади, медіа, бізнесу та органів виконавчої влади та місцевого самоврядування у соціальному розвитку громад, участі молоді у відновленні України, створення додаткових можливостей для становлення, розвитку молоді , сприяння ініціативі та активності молодих громадян в усіх сферах життєдіяльності.
Тема форуму: Взаємодія громадян, влади, медіа та бізнесу для віднови та сталого розвитку України, залучення молоді до активної участі, плани та пріоритети на 2025 рік.
Реєстрація триває до 18 травня 2025 року включно за посиланням:для спікерів – https://forms.gle/7YjGb346iR7XGEeX9
для учасників та глядачів – https://forms.gle/bbhruBUrpyrLGGSG6
Додаткова інформація – на сайті: https://www.letsdoitukraine.org